Kraj serije: Partizan-Metaloplastika 29:25

Nakon više od 100 dana superligaškog rukometa, rukometaši Metaloplastike doživeli su poraz na Banjici od ekipe Partizana i značajno zakomplikovali situaciju pred poslednje kolo, za koje je “zakazana” odluka o poslednjem učesniku plej of doigravanja. Nije Vladan Jordović, posle sedam vezanih pobeda, uspeo da nadmudri ekipu Nenada Maksića.

Počelo je blagom prednošću domaćina, na koju su “plavi” uglavnom imali odgovor i uspevali da celo prvo poluvreme drže priključak. Iako je na golu domaćina bio Dejan Milosavljev, jedan od najboljih golmana lige, Metaloplastikinim igračima su veći protivnik bile prečke i stative, koje su u bar pet navrata zaustavile udarce Đukića, Vorkapića i ostalih igrača, dovoljno da domaćin ima velikih plus pet na poluvremenu.

Zaigrali su Šapčani angažovanije u drugom  delu, povezao je Arsić nekoliko odbrana, napravili su seriju 7:2, i doveli utakmicu u “egal”. Trenutak odluke, bio je 49. minut, kada Metaloplastika u dva navrata nije iskoristila čak dva igrača više i priliku da pređe u vođstvo. Milićevo probijanje i Matičićeva stativa, doneli su brze kontre Partizanu i nedostižnu prednost.

Do kraja ligaškog dela ostalo je još 60 minuta. Crvena Zvezda je “rezervisala” treću kartu za doigravanje, a ovaj beogradski klub odlučivaće i o četvrtoj. Prilku da se domognu četvrtog mesta imače Zvezdin protivnik u poslednjem kolu, beogradski Obilić i najuspešnija ekipa prolećnog dela prvenstva, šabačka Metaloplastika.

Računica je jasna, pobeda Crvene Zvezde protiv Obilića i pobeda Metaloplastike u Šapcu protiv Rudara, vode plave u plej of. Tamo im je po svemu prikazanom i mesto. Neka pobedi rukomet!