MINIMALAN PORAZ

MOKRA GORA – METALOPLASTIKA 27:26 (13:11)

Zubin Potok. Gledalaca: 500. Sudije: Mošorinski (Novi Sad) i Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: MG 1 (1); MP 5 (1). Isključenja: MG 6, MP 10 minuta.

METALOPLASTIKA: Vorkapić 3, Pisarić, Srdanović, Došen 1, Marinović 1, Brajović 8, Đukić, Jezdimirović, Mitrović (kap) 1, Puljizović 5, Milić, Vladisavljević (5 odbrana), Bomaštar, Trkulja 4, Milovanović 3, Kljajić (5 odbrana).

Još jedan meč koji smo mogli da dobijemo nismo, još jednu utakmicu smo završili sa bodovnom nulom. Pobedio nas je novajlija, u Zubinom Potoku. Platili smo danak svojim greškama, vrlo raspoloženom protivničkom golmanu, a pre svega nepeciznošću sa sedmerca. Mnogo bolje je počeo tim domaćina, imao i pet golova prednosti u finišu poluvremena. U nastavku se budi Brajović, pomaže Trkulja i igramo bolje i efikasnije. U 37. minutu dolazimo do poravnanja 16:16. Međutim, tu kao da smo stali. Milenković na golu brani sve, a domaći nošeni publikom prave veliku seriju, ponovodolaze do plus 6. Morali smo igrati na sve ili ništa i malo je nedostajalo da se to isplati. Usledila je naša serija, prišli smo samo na gol zaostatka četiri minuta pre kraja, no nije bilo snage za potpuni povrata.

Do kraja 2017. Godine preostao je još jedan meč i to kakav, večiti derbi protiv Crvene Zvezde