Pehar u Šapcu: Metaloplastika lako savladala Rudar!

Šabac. Gledalaca: 500. Sudije: Marković i Boričić. Sedmerci:  MP 3 (2); RU 5(4). Isključenja: MP 8 minuta; RU 4 minuta.

METALOPLASTIKA: Vorkapić 4, Trninić 2, Došen 1, Dakić, Brajović 5, Arsić (10 odbrana), Đukić 2, Jezdimirović, M. Mitrović (kap), Matičić 9, Todorović 2, Milić 2, Gojković 4, Vladisavljević (2 odbrane), Bomaštar, Trkulja 2.

Stigla je ekipa Rudara u Šabac na megdan Metaloplastici u finalu grupe Centar rukometnog Kupa Srbije, posle ubedljive pobede nad Crvenom Zvezdom, proteklog vikenda u Kostolcu. Imali su gosti čemu da se nadaju, jer su prošle sezone odneli bodove iz Šapca, a u Kostolcu poslednjih sezona gotovo uvek pobeđivali današnjeg protivnika. Međutim, od samog početka na terenu Hale Zorka, koja je bila svedok mnogo velikih finala pre ovog današnjeg, postojao je samo jedan tim. Metaloplastika.

Igrali su momci Vladana Jordovića dobro u odbrani, i tečno i precizno u napadu. Danas je Šapčanima sve polazilo za rukom. Ono što je bekovska trojka započela u uvodnim minutima utakmice, nastavio je danas nezaustavljivi Viktor Matičić. Prvo zimsko pojačanje Metaloplastike zaustavio se na koti 9. Iako je već na početku utakmice promašio sedmerac, u period od 15. do 45. minuta, devet puta je zatresao mrežu golmana Rudara, i zasluženo poneo epitet igrača utakmice. Pratili su ga Vojislav Brajović, koji je danas pokazao i zavidan odbrambeni kvalitet, sa 5, odnosno Vorkapić i Gojković sa po 4 gola. Darko Arsić je sakupio deset odbrana.

“Plavi” su svoju prednost gradili iz minuta u minut, pa je u jednom momentu ona iznosila i 10 golova razlike. Na kraju, posle dva laka protivnika u uvodnim kolima, pa pobeda nad Partizanom i Crvenom Zvezdom, u finalu Kupa Srbije, grupa Centar, Metaloplastika je savladala Rudar sa ubedljivih 33:25.

Lepo je bilo videti trenera Jordovića i naše momke sa peharom namenjenom pobedniku, okićene medaljama i sa pozivnicom za finalni turnir Kupa Srbije, koji će se odigrati u Martu mesecu, i gde će osim Metaloplastike, nastupiti

Vojvodina, Mokra Gora i pobednik susreta Železničar Niš-Vranje.

No, vremena za slavlje, gotovo da nema. Nastavljaju se superligaški okršaji, pa će Metaloplastika u Požegu već u subotu. Nadamo se po nove bodove i odškrinuta vrata play off-a. Srećno momci!

Fotografije: Pavle Ranković