TRIJUMFALNI POČETAK: RK „METALOPLASTIKA“ – RK „MOKRA GORA“ 29:26 (16:12)

Hala „Zorka“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Nenadić (Mladenovac) i Stefanović (Zemun). Isključenja: MP: 12 minuta; MG 10 minuta. Sedmerci: MP 3 (3), MG 5 (3).

METALOPLASTIKA: Vorkapić 5, Srdanović, Došen, Marinović, Dakić 2, Brajović 7, Đukić 4, Jezdimirović 1, Mitrović (kap) 2, Mićić, Puljizović 7, Milić, Vladisavljević, Trkulja 1, Milovanović, Kljajić.

Počelo je pobedom i to je najvažnije. Gosti jesu novi superligaši, ali iskusan sastav i dobar trener pokazali su se kao kombinacija koja će njima doneti puno pobeda, bez sumnja. Pružili su jak, izuzetan otpor, dokazali da pripadaju eliti, ali i mi smo demonstrirali zašto smo se toliko radovali novoj sezoni i zašto mnogo očekujemo od nje.

Uglavnom su naši igrači bili u prednosti, najpre minimalnoj, ali odličan finiš i ekipa predvođena Puljizovićem i Đukićem dolazi do četiri gola prednosti do odmora. Ipak, u nastavku, tim iz Zubinog Potoka kreće u totalnu ofanzivu. Nikoliću, raspoloženom od starta, pridružuju se Vuković i Stanković. Čak sredinom drugog dela dolaze i do minimalne prednosti, no zbog udaranja Puljizovića direktan crveni karton dobija Vuković, što je umirilo napade gostujućeg tima, stvorivši nama priliku kakvu nismo želeli da propustimo. Kada je teško, treba demonstrirati kvalitet i to su izabranici Vladana Jordovića uspeli. Vladisavljević se razbranio, Brajović poveo napad u novo vođstvo. Uz jaku odbranu i ubojit napad trijumf ne može da izostane. Realnih 29:26 na kraju.
-Samo jedan meč smo odigrali u Šapcu tokom priprema, videli smo da je publika došla u velikom broju i to nas je sputalo na početku i prvog i drugog dela. Imali smo izuzetnog rivala na
drugoj strani. Odličan meč i naša pobeda, najbolja kombinacija – rekao je kapiten Miloš Mitrović.