Dominacija nastavljena: Šamot – Metaloplastika 17:28

Arandjelovac. Gledalaca: 850. Sudije: Jevtić i Jevtić. Sedmerci: MP 3 (2); ŠA 3(2). Isključenja: MP 4 minuta; ŠA 2 minuta.

METALOPLASTIKA: Vorkapić 8, Pisarić, Došen 1, Brajović 2, Arsić (8 odbrana), A. Mitrović, Đukić 5, Jezdimirović, M. Mitrović (kap), Matičić 5, Todorović, Milić 2, Gojković 3, Vladisavljević, Trkulja 1.

Na pravi način se Metaloplastika revanširala Šamotu za dva prošlosezonska poraza. Posle pobede u prvom delu prventstva, izvojevane jedne novembarske srede, Metaloplastika je porazila Arandjelovčane i na njihovom, “vrućem” terenu.

Bila je ovo i pozitivna reakcija ekipe posle onog neserećnog poraza u polifinalu Kupa Srbije. Predvodio je Gojković gostujuću ekipu od prvog minuta, pravovremeno upošljavao saigrače i pogadjao kad je trebalo. Na drugoj strani terena, pokretljiva i agresivna 6-0 zona Metaloplastike nije ostavljala domaćinu ni milimetar slobodnog prostora. Nije dobro postavljenu postavljenu odbranu plavih uspeo da “pocepa” ni legendarni Ratko Nikolić, koji je ponovo obuka dres Šamota. Čak i kada bi gosti našli put do gola, tamo ih je čekao Darko Arsić. 3:5 u 10. minutu, pa već 3:8 na polovini prvog poluvremena. Bilo je već tada jasno domaćoj publici da je Metaloplastika došla po još dva boda, neophodna za nikad zanimljiciju plej of bitku. Nastavio je Borivoje Djukić da koristi odsustvo Marka Trninića, i već drugu utakmicu za redom da pokazije da je u odličnoj formi. Pratili su ga, po navici Voja Brajović i Vitkor Matičić, ali je u utakmici protiv Šamota svoje vrče ipak imao Vule Vorkapić. Pogadjao je levoruki reprezentativac Srbije iz svih pozicija, da bi na kraju meč završio kao najbolji  strelac Šapčana, sa 8 golova, 3 više od Djukića i Matičića.

Privela je Metaloplastika relativno lako ovu utakmicu do kraja i zabeležila sedmu uzastopnu prvenstvenu pobedu.

Iako je sa sedam pobeda zaredom, ubedljivo najuspešnija ekipa u drugom delu takmičenja, daleko od toga da je sve gotovo. Sada tri ekipe imaju po 24 boda, a mesta u plej ofu ima samo za dve. U narednom kolu Metaloplastika bi pobedom protiv Partizana u Beogradu mogla do najvažnija dva boda koja je gotovo izvesno vode u doigravanje. U suprotnom odluka će se čekati posle duela u poslednjem kolu kada Metaoplastika igra protiv Rudara, a Obilić dočekuje Crvenu Zvezdu. Nema sumnje, čeka nas uzbudljiv i nadamo se pošten finiš ligaškog dela SRLS-a.