DRUGI PIŠU MI PRENOSIMO: ARKUS: Metaloplastika bolja od Radničkog, Partizan i Dubočica ubedljivi!

U subotu su odigrani svi mečevi prvog kola srpske Superlige. Vojvodina je na otvaranju deklasirala Crvenku, a jako ubedljivi bili su i Partizan protiv Kikinde, odnosno Dubočica protiv Spartak Vojput. Iznenađujuće, jedinu gostojuću pobedu u prvoj rundi šampionata izvojevala je ekipa Obilića, i to na vrućem terenu u Novom Pazaru.

Metaloplastika je upisala prve bodove uprkos jakom otporu povratnika u elitu, kragujevačkog Radničkog, a sigurni na svom terenu bili su i Železničar, Dinamo i Rudar.

Metaloplastika je slavila na krilima reprezentativca Vorkapića (8) i Srdanovića (7), a u pravom svetlo pokazao se i mladi Tunišanin Mohamed Aziz Aidi (6). Odlučujući je bio period između 47. i 50. minuta, kada je domaćin serijom 4:0 prelomio meč – od 24:23 do 28:23. Očekivano, Kragujevčane je na terenu predvodio trio Vuković (9), Prodanović (7) i Barudžić (5).

RK Metaloplastika –RK Radnički : 29-27 (13-11)

Metaloplastika: Dodić , Vorkapić 8, Jevtić 1, Kovačević, Pisarić, Srdanović 7, Lisica 2, Bomaštar, Aziz
6, Antonijević, Ivanić, Radisavljević, Đukić, Babić 2, Todorović 1, Brajević 2.

Radnički:  Gemaljević ( 17 odbrana,sedmerac), Stošić, Barudžić 5, , Mutavdžić, Petrović,
Dobrosavljević, Stanojević 1, Knežević 1, Stevanović, Đerić 2, Stanojev 1, Bogdanović ,
Jovanović, Utvić 1, Vuković 9, Prodanović 7.

Silnom igrom u drugom poluvremenu, Partizan je ubedljivo porazio Kikindu. Za igrača utakmice proglašen je kapiten Mićić, strelac pet golova, koliko je postigao i mladi Ignjat Nešić. Strelce je predvodio Aleksa Maksić sa sedam pogodaka.

Dinamo se mučio 30 minuta protiv Proletera, ali je potom ekspresno u nastavku otišao na plus sedam i rešio pitanje pobednika, predvođen Mladenom Šotićem (9). U borbi juga i severa, Dubočica je sa čak 11 strelaca u sastavu očitala lekciju Subotičanima, a Miloš Topalović je sa 10 golova vodio beogradski Obilić do velike pobede u Pendiku.