DRUGI PIŠU MI PRENOSIMO: Važna pobeda u Prešovu i prvi bodovi u Seha Gazprom ligi

SEHA: Metaloplastika osvojila Prešov!

Šabačka Metaloplastika ostvarila je vrednu pobedu na gostovanju slovačkom Tatranu 31:29 (16:15) u SEHA Gazprom ligi. Tim nekadašnjeg selektora Veselina Vukovića pokazao je da se nalazi u odličnoj formi pred početak domaćeg plej-ofa. Imali su Šapčani pod kontrolom rezultatom tokom većeg dela meča, a glavne perjanice u napadu bile su na desnoj strani, Vukašin Vorkapić i Vojislav Brajović koji su postigli po šest golova.

Po četiri gola postigli su Marko Srdanović i Đorđe Pisarić, pa ni devet pogodaka iskusnog beka tima Slavka Goluže, Olivera Rabeka, nije bilo dovoljno.

U grupi sa Zagrebom (6) i Eurofarm Pelisterom (3), sada ekipa Metaloplastike ima tri boda iz dva kola.

Izvor : Balkan Handball

Metaloplastika slavila u Prešovu

Šabačka “Metaloplastika” je ostvarila prvu pobedu u SEHA ligi. U izjednačenom meču Metaloplastika je bila koncentrisanija u finišu i zasluženo osvojila dva boda iznenadivši domaćina, svakako favorita.

Šampion Slovačke je duže imao prednost u prvom poluvremenu, ali ne veću od minimalne. Svoj trenutak je iskoristio gost i u poslednjem minutu došao do prednosti koju je odneo na odmor. Ritam iz prvog dela preneo se na početne minute u nastavku, ali je oko 40. minuta Metaloplastika povela sa dva gola i više prednost nije ispuštala. Sredinom nastavka šabački klub je stigao prvi put i do plus tri, 24:21.

Tatran je uspeo da se približi u poslednjim minutima na gol zaostatka, ali je gol Vorkapića u poslednjem minutu odlučio pobednika. Vorkapić i Brajović su postigli po šest pogodaka i bili najefikasniji.

U narednom SEHA kolu Metaloplastika dočekuje Zagreb.

Izvor: Glas Podrinja

SEHA LIGA: Pobeda Metaloplastike u Slovačkoj

Rukometaši Metaloplastike su ostvarili prvu pobedu ove sezone u SEHA ligi. Oni su u drugom kolu u Slovačkoj savladali Tatran sa 31:29 (16:15)

Domaći su počeli bolje, a u 13. minutu su poveli sa 9:5. Ipak, Šapčani su uspeli prvo da izjednače, a u završnici prvog poluvremena da povedu sa 16:15. Bio je to uzbudljiv meč do samog kraja, a Metaloplastika nije nijednom dozvolila rivalu da pređe u vođstvo.

Po šest golova u pobedničkoj ekipi su postigli Vukašin Vorkapić i Vojislav Brajović, a po četiri su dali Đorđe Pisarić i Marko Srdanović. Oliver Rabek je bio najefikasniji kod Tatrana sa devet pogodaka.

Izvor: MaxBet

Metaloplastika upisala prvu pobedu u SEHA ligi

U duelu drugog kola Grupe A SEHA lige, rukometaši Metaloplastike slavili su na gostovanju Prešovu i upisali prvu pobedu u takmičenju ove sezone.

Metaloplastika je pobedu upisala rezultatom 31:29 (16:15).

Domaćin je vodio do pred sam kraj prvog poluvremena, išao i do tri gola razlike da bi pred kraj Metaloplastika uspela da uđe u igru gol za gol i na kraju na odmor ode sa golom prednosti.

Srpski tim je kontrolisao meč u drugom poluvremenu, imao sve vreme prednost na svojoj strani iako nije uspevao da se odlepi na više od tri gola razlike.

Metaloplastiku su sa po šest golova predvodili Vorkapić i Brajović, a u Prešovu je sa devet golova najbolji bio Rabek.

Nakon kompletiranog drugog kola, Zagreb je prvi u Grupi A sa šest bodova, po tri imaju Pelister i Metaloplastika, a Prešovo je bez bodova.

U narednom kolu Metaloplastika dočekuje Zagreb, Pelister će biti domaćin Prešovu.

Izvor: Sport Klub