IDEMO DALJE…

RK „METALOPLASTIKA“ – RK „OBILIĆ“ 26:27 (12:15)

Hala „Zorka“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin). Sedmerci: MP 3 (2); Obilić 3 (2). Isključenja: MP 12; Obilić 12 minuta.

METALOPLASTIKA: Dragićević, Vorkapić 7, Pisarić, Srdanović 1, Došen, Marinović 1, Dakić 6, Brajović 3, Đukić, Jezdimirović, Mitrović (kap) 5, Puljizović 1, Vladisavljević, Bomaštar, Milovanović 2, Kljajić.

Nismo osvojili bodove jer ih nismo zaslužili, kako je istakao naš trener Vladan Jordović posle utakmice. Izgledalo je sve lepo u prvih deset minuta, imali smo i plus dva, baš na ulasku u drugu šestinu utakmice 7:5. Igrao se u tom periodu brz rukomet, napadi su trajali bukvalno desetak sekundi i tu smo se bolje snašli, ipak, potom dolazi do promene. Tempo je delimično opao, ali verovatno ključno beše što se golman gostiju Radovanović razbranio kao nikada do sada. Atipična odbrana Obilića 4-1+1, gde je Voja Brajović imao striktnog flastera dala je rezultate. Teško smo dolazili do gola, znatno teže od gostuiju gde su briljirali Ćorović i Jestrović. Dakić i Vorkapić su nas držali na prihvatljivom zaostatku, a na odmoru je bilo minus tri.

Nastavak je izgledao kao deja vu. Slika koja se nije menjala. Brzo smo prišli na gol zaostatka i nikako nismo uspevali da potpuno anuliramo minus. Kljajić je odlično brani između naših stativa, ali je kapiten gostiju koji je stao na gol u nastavku Radović nastavio gde je stao njegov prethodnih. Odbranio je nekoliko teških šuteva, od čega tri zicera. Kada je u 48. Minutu Dakić pogodio za konačno izjednačenje, verovali smo da je preokret tu. No tu se bude reprezentativac Ćirić, uz raspoložene saigrače, ponovo odvaja svoj tim na plus tri i verovatno rešava utakmicu. Imali smo napad za remi, ali je šut Milovanovića sa devet metara zaustavio Radović.

-Suviše promašaja sa 6 metara, jedan sedmerac i toliko zicera, a na kraju minus jedan. Uz takvu statistiku teško se dobija i mnogo slabiji tim od Obilića. Nema tugovanja, već naporan rad za Jugović – rekao je trener Jordović posle meča.