Metaloplastika zakazala finale Kupa sa Vojvodinom

Rukometaši Metaloplastike trijumfovali su u drugom polufinalu Kupa prof. dr Branislav Pokrajac i zakazali okršaj sa Vojvodinom za trofej nacionalnog Kupa. Izabranici Miodraga Kažića su u odličnoj atmosferi SRC Dubočica u Leskovcu savladali ekipu Dubočice 54 rezultatom 30:24 (13:11) i ostvarili plasman u finale.

RK DUBOČICA 54 – RK METALOPLASTIKA 24:30 (11:13)

RK DUBOČICA 54: Gašić, Cvetković, Radulović 1, Marinković, Grubić 5, Aleksandar D. Pavlović 1, Mađar, Mitrović, Spasić 1, Matović 4, Atanasković 4, Adamović 1, Ristović 5, Aleksandar V. Pavlović, Anđelković 2, Kocić

RK METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić 1, Jevtić, N. Milovanović 4, Ćosić, Srdanović 3, Mirković, F. Milovanović 1, Mohamed 2, Ivanić, Arsić, Terzić 6, Brajović 4, Milenković 2, Mešter 5, Dakić 2

Domaćini su nošeni odličnom atmosferom u SRC Dubočica u Leskovcu imali prednost početkom utakmice. Međutim, nakon vođstva Dubočice od 3 gola razlike, pri rezultatu 10:7 usledila je serija Metaloplastike kojom su gosti iz Šapca najavili preokret. Odbrane Darka Arsića su unele dodatnu sigurnost u ekipu, pa je Metaloplastika sa dva gola prednosti otišla na odmor (13:11).

Zalet koji je uhvaćen krajem prvog dela igre, izabranici Miodraga Kažića nastavljaju i početkom drugog poluvremena i u 33. minutu stiču pet golova prednosti. Dubočica je uspela da smanji na 17:20, ali niz grešaka u napadu doprinosi da Metaloplastika do sredine drugog poluvremena ponovo uspeva da ode na pet golova razlike (17:23). Domaća ekipa uprkos punoj hali i sjajnoj podršci sa tribina nije uspela da se vrati u meč, pa su Šapčani u 53. minutu povisili prednost na 27:19. Razlika u korist Metaloplastike na isteku utakmice bila je nedostižna, pa je Dubočica do kraja uspela tek da smanji rezultat na 24:30.

Finale Kupa prof. dr Branislav Pokrajac između Vojvodine i Metaloplastike na programu je u petak, 1. aprila od 19:00 časova uz direktan prenos na RTS 2.

Izvor: Rukometni savez Srbije