Nadmoćno: Metaloplastika – Jugović 34:22

Šabac. Gledalaca: 850. Sudije: Mošorinski i Pandžić. Sedmerci:  MP 3 (3); JU 6(3). Isključenja: MP 8 minuta; JU 8 minuta.

METALOPLASTIKA: Vorkapić 6, Trninić 1, Pisarić 1, Došen 2, Brajović 1, Arsić (12 odbrana), A. Mitrović, Đukić 2, Jezdimirović, M. Mitrović (kap), Matičić 8, Todorović, Milić 7, Gojković 2, Vladisavljević (2 odbrane), Trkulja 4.

U prvom delu prvenstva, u onoj sumornoj seriji Metaloplastike, Jugović je naneo poraz svom današnjem domaćinu, koji je danas bio sve, samo ne gostoljubiv. Rastrčali su se od samog početka momci u plavim dresovima, a gosti neočekivano odolevali do 20. minuta. Osetio je tada trener Jordović, da je ova utakmica kao stvorena za Milana Milića. Razgoropadio se se levoruki bek, i na pravi način se “zahvalio” za minute. Odrađivao je Voja Brajović “prljavi” posao u odbrani, ponovo veoma dobro, i omogućio mladom Miliću da rasterćenije razgrađuje zonu Kaćana. Pogađao je iz svih pozicija, i utakmicu završio sa 7 golova iz 9 šuteva, i zasluženo dobio priznanje za igrača utakmice. Pomogao je i standardno dobri Darko Arsić sa nekoliko vezanih odbrana za već “sigurnih” 17:11 na kraju prvog poluvremena. Veliki doprinos ovom rezultatu dao je i danas nepogrešivi Viktor Matičić, koji je polovinu od svojih osam golova, iz isto toliko šuteva, postigao u prvom delu susreta. Potpuno su gosti posustali u drugom poluvremenu. Odbrana 6-0 Metaloplastike je odlično funkcionisala, Arsić skupljao odbrane, a krila Matičić i Vorkapić samo “zidali” prednost Šapčana. Na kraju, očekivanih i zasluženih 34:22.

Pred poslednja 3 kola, zakomplikovala se situacija na tabeli SRLS-a. (Ne)očekivani remi Crvene Zvezde protiv Požarevca, i pobeda Obilića nad Partizanom, izjednačili su Metaloplastiku sa Crvenom Zvezdom i Obilićem na pozicijama 3, 4 i 5. Izvesno je da će se ove tri ekipe boriti za dva mesta koja vode u doigravanje. Do kraja Metaloplastika gostuje Šamotu i Partizanu, dok u poslednjem kolu u Šabac stiže Rudar. Obilić dočekuje Rudar, gostuje Mokroj Gori, dok će Zvezda na noge Slogi u Požegu pa potom ugostiti Spartak, i na kraju u poslednjem kolu protiv Obilića rešavati ko će uz već siguran Železničar i verovatno Partizan u borbu za titulu. Svakako čeka nas uzbudljiv finiš prvenstva.

Metaloplastika drži sudbinu u svojim rukama. Sa tri pobede, neće zavisiti od ostalih rezultata.

Međutim, moraće navijači da sačekaju rasplet u prvom po redu takmičenju po važnosti. U onom drugom, Kupu Srbije, narednog vikenda u Novom Sadu, održaće se finalni turnir. “Plavi” će u prvoj polufinalnoj utakmici na megdan lideru SRLS-a, niškom Železničaru. Drugi polufinalni par čine Vojvodina i Mokra Gora.