Pet godina od osvajanja Kupa Srbije (VIDEO)

U prelepom ambijentu šabačke hale sportova „Zorka“ koja pamti sve uspehe svoje Metaloplastike, pre tačno pet godina došla je do svog poslednjeg velikog pehara u novijoj istoriji savladavši ekipu iz Novog Sada i posle 30 godina navijačima vratila osmeh na licima.

Šabačka Metaloplastika plasirala se u finale Kupa Srbije, pošto je u Šapcu pobedila Partizan sa 30:24 (17:9) u polufinalu završnog turnira, dok je ekipa Vojvodine u polufinalu savladala Spartak sa 37:29 (12:12).

Metaloplastika – Vojvodina 26:24 (13:14)
Dvorana „Zorka“. Gledalaca: 2.500.
Sudije: Dušan Stojković (Niš), Nenad Nikolić (Leskovac).
Sedmerci: Metaloplastika 0, Vojvodina 5 (5).
Isključenja: Metaloplastika 8, Vojvodina 8 minuta.

METALOPLASTIKA: Maksimović, Dragićević 1, Datukašvili 2, Milovanović 1, Aleksić, Golubović 6, Došen 1, Ilić 4, Ostojić 3, Arsić (13 odbrana), Jezdimirović, Mitrović 2, Dakić, Ivanović 5, Petrović, Marinović 1.
Igrač utakmice: Darko Arsić.

Prvo poluvreme proteklo je u vrlo izjednačenoj igri obe ekipe gde se rezultat smenjivao čas za jedne, čas za druge. Ipak više sreće imaju gosti pa poluvreme završavaju sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu plavi uspevaju serijom od 4:0 da naprave vođstvo od tri gola prednosti, međutim, gosti odmah potom uzvraćaju istom serijom pa dovode rezultat u egal. Sve do 51. minuta ekipe se smenjuju u vođstvu golom prednosti za jedne ili za druge i u zadnjih 10 minuta se ulazi sa nerešenim rezultatom 22:22.
Tada na scenu stupa dobro poznata šabačka publika koja svojim igračima bodrenjem, navijanjem i podrškom daje krila da u tom zadnjem periodu igre ostvare rezultat koji su toliko dugo priželjkivali.

Pogledajte celu finalnu utakmicu između Metaloplastike i Vojvodine, koja je odigrana 3. juna 2016, godine.