Plavi na korak od titule Kupa Srbije

Neizvesno finale dobilo epilog minut i po pre kraja

Bespoštedna borba, mali broj pogodaka i na kraju je trofej Kupa Dr Branislav Pokrajac otišao u ruke rukometaša Vojvodine, sedmi put u istoriji, a treći zaredom. Novosadski tim je u Smederevu slavio protiv Metaloplastike 19:17, koja je pružila rivalu znatno veći otpor u odnosu na prvenstveni duel prošle sedmice.

Meč je obeležila izuzetno čvrsta igra u odbrani na obe strane, pa je broj situacija za laganu realizaciju iz kontre bio minimalan. U pojedinim trenucima šabački tim delovo je da ima ono što je potrebno kako bi se prekinula dominacija Vojvodine u kupu, pošto su izabranici Veselina Vukovića u dva navrata tokom prvog poluvremena stekli dva gola prednosti.

Na pauzu se otišlo sa rezultatskim egalom (10:10), a meč je rešen minut i po pre kraja kada je Metaloplastika u situaciji sa igračem više poklonila rivalu kontru i gol posle kojeg nije bilo povrataka. Pas Luke Mitrovića presekao je Mladen Šotić, donevši na taj način prednost 19:16 koja je bila nenadoknadiva za Šapčane.

Veliki posao odradio je golman Vojvodine Svetislav Verkić koji je skinuo dva šuta Vukašinu Vorkapiću u momentima kada se situacija lomila. Primila je Vojvodina sedam golova od desnog beka Brajovića, ujedno i najefikasnijeg pojedinca susreta, ali je to slaba uteha za pulene trenera Vukovića. Briljantnu ulogu u osvajanju novog trofeja imala je desna strana napada koja je zaslužna za deset od 19 goloa – Jovica Nikolić je postigao šest, dva više od Strahinje Stankovića.