POBEDA U PRVOM KOLU: Pala Crvena Zvezda

Novu sezonu u Arkus ligi otvorili smo pobedom protiv neugodne ekipe Crvene Zvezde.
1.kolo – ARKUS Liga
RK Metaloplastika – RK Crvena Zvezda 30:23 (16:14)
Briljantna partija naših momaka na samom otvaranju sezone i prva dva boda za naš tim. Rezervisano smo ušli u ovu utakmicu, poprilično izjednačeno prvo poluvreme i rezultatska klackalica. Na kraju prvog poluvremena dva gola prednosti za naš tim, na pauzu odlazimo rezultatom 16:14.
Drugo poluvreme ulazimo motivisano i sa dva brza gola dolazimo do 18:14. Sledi manje opuštanje naših igrača što Zvezda maksimalno iskorištava i dolazi serijom od 4:0 do izjednačenja 18:18. Nastavak utakmice u potpunosti pripada plavima. Ekipe Metaloplastike je bila ne prelazna misija za izabranike Žikice Milosavljevića. Čak i kada smo na terenu imali dva igrača manje nismo se branili nego smo prednost uvećavali, na kraju zasluženo dolazimo do prednosti od sedam golova.

Pored golman Darka Arsića (igrač utakmice) koji je i na ovoj utakmici bio ključna figura sa 15 odbrana, zapašenu rolu imao je i Savo Mešter koji je susret završio sa dvocifrenim brojem datih golova, ukupno je deset puta zatresao mrežu protivnika. Sa golgeterskim učinkom izdvojili su se i Mateja Dodić sa 7, odnosno Tunižanin Aidi Mohamed Aziz sa 6 golova. Vuk Milenković je dao 3, Marko Srdanović 2, dok su po jada gol dali Luka Ivanić i Uroš Todorović.

Naredno kolo Metaloplastika gostuje ekipi Vojvodine, utakmica se igra u subotu, 25.09. u 18 časova.