POBEĐUJEMO I NE PLANIRAMO DA STANEMO!

RK “SPARTAK VOJPUT” – RK “METALOPLASTIKA” 27:28 (14:15)

Subotica. Gledalaca: 500. Sudije: Mošorinski (Novi Sad) i Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Spartak 4 (4); Metaloplastika 2 (2). Isključenja: Spartak 8, Metaloplastika 10 minuta.

SPARTAK VOJPUT: Bošković, Ristić, pernar 5, Perović 1, Gačević, Mikić, Potpara 8, Egić, Kojadinović, Arđelan, Radosavljević 4, Leovac, Stefanović 2, Petrović 1, Kurteš 6, Abadžić.

METALOPLASTIKA: Dragićević, Vorkapić 6, Pisarić, Srdanović, Došen, Marinović 1, Dakić 3, Brajović 2, Jezdimirović, Mitrović (kap) 4, Puljizović 6, Milić, Vladisavljević, Bomaštar, Milovanović 6, Kljajić.

Sviđa nam se osećaj pobede, volimo da posle poslednjeg zvuka sirene podignemo visoko ruke i stegnutim pesnicama proslavimo dva osvojena boda. Uživam u tom osećaju, takvoj slici i ne želimo da prekidamo njihov niz koji traje, evo već tri kola. Posle Požarevca na “tuđem bunjištu”, jake “Sloge” u našoj hali, pao je još jedan veliki, iskusan rival i to tamo gde je najjači, na svom parketu. Savladali smo “Spartak” na severu Srbije. Jedino što nije bilo dobro u nedelju u dvorani “Dudovašuma” beše sam početak utakmice. Domaći su iskoristili naš “uspavan” ulazak u derbi i stvorili prednost, najveću plus tri, 7:4, no najjače ekipe nisu to samo kada igraju dobro, već kada znaju kako da preokrenu utakmicu u svoju korist i da loš početak pretvore u bolji nastavak i završnicu. Brzo smo se trgli, poravnali rezultat u 20. minutu, a potom strpljivo gradili minimalnu prednost do odmora. Igrači dobijaju prave savete od šefa Jordovića na odmoru i utakmicu “lome” na početku nastavka. Vorkapić i igrač utakmice, Saša Puljizović igraju bez greške, standardno jaku rolu u odbrani kapiten Mitrović nadopunjuje odličnom igrom u napadu, a na golu je stajao vrlo raspoloženi Kljajić. Već oko 40. minuta smo imali plus četiri, a onda iako prednost nije rasla, povremeni naleti domaćih uspešno su odbijeni. Velika dva boda su na našem kontu. Kada ostvarite tri uzastopne pobede, jedva čekate naredni meč. Nadamo se i Vi dragi naši navijači, dolazi nam Obilić.