Poraz u 5. kolu, bodovi ostaju u Kragujevcu

Nismo uspeli da donesemo bodove iz Kragujevca. I dalje bez pobede u gostima.
Radnički je od samog početka ušao ozbiljnije u utakmicu i od prvog minuta stvarao prednost koja se ni u jednom trenutku tokom prvog poluvremena nije dovodila u pitanje. Imali su Kragujevčani u 22. minutu i sedam golova prednosti da bi se na poluvreme otišlo rezultatom 18:13.
Velika zaliha na polovini utakmice bila je dovoljna da domaći utakmicu polako privedu kraju. Sve što smo uspeli da uradimo da u 41 minutu dođemo na tri gola zaostatka. Na kraju Radnički dolazi do nove pobede i nova dva boda.
ARKUS Liga – 5. kolo
RK Radnički – RK Metaloplastika 35:29 (18:13)
Najefikasniji u našem timu bio Vojislav Brajović sa 14 golova, Mateja Dodić 6, Vuk Milenković 3, Uroš Todorović 2, Savo Mešter 2, Nemanja Milovanović 1, Marko Srdanović 1. Kapiten Metaloplastike Darko Arsić imao je 9 odbrana.
Pred plavima je pauza u 6. kolu zbog istupanja Novog Pazara iz Arkus lige.