Ознака: Nexe

10. sezona SEHA – Gazprom liga uskoro počinje!

Dragi rukometni prijatelji, samo nas dva dana dele od dugo očekivanog, jubilarnog 10. izdanja SEHA – Gazprom lige.


Izvršnog odbora SEHA – Gazprom lige je još jednom potvrdio ranije donetu odluku, da će u narednoj  2020/2sezone liga brojati  1 klubova S obzirom na značajan broj klupskih kandidata za učešće u SEHA – Gazprom ligi, Izvršni odbor je s pažnjom doneo odluku da u 10. sezoni učestvuju sljedeći klubovi:

1. Eurofarm Pelister (MKD)
2. Meshkov Brest (BLR)
3. Metaloplastika
4. Motor Zaporozhye (UKR)
5. Nexe (CRO)
6. PPD Zagreb (CRO)
7. Tatran Prešov (SVK)
8. Telekom Veszprem (HUN)
9. Vardar 1961 (MKD)
10. Vojvodina

Klubovi su podeljeni u dve grupe,  grupa A  i  grupa B, i sastoji se od po pet klubova. Sistem igranja sastoji se od sljedećih faza: Plej-of, četvrtfinale i fajnal-for (F4). Nakon sprovedene analize i zbog globalne pandemije COVID-19, zajedno sa korelacijom evropskih kalendarskih problema, Izvršni odbor je odlučio da dva kluba , Telekom Veszprem (pobednik 2019/20) i  Meshkov Brest direktno se plasiraju u četvrtfinale i oni neće igrati u grupnoj fazi.

Izvršni odbor je takođe donio odluku o listi klubova koji učestvuju u sezoni 2020/21:

Grupa A
PPD Zagreb (HR)
Metaloplastika
Eurofarm Pelister (MKD)
Tatran Prešov (SVK)
—— —–
Telekom Veszprem (HUN)

Grupa B
Vardar 1961 (MKD)
Motor Zaporožje (UKR)
Nexe (HR)
Vojvodina
————
Meshkov Brest (BLR)

Prva utakmica  igra se u  četvrtak , 17. decembra sa početkom u 17:00 između Nexe i Vojvodine Drugi meč zakazan je za ponedeljak, 21. decembra, u 17:45 između Eurofarm Pelistera i Metaloplastike.

Poznati svi učesnici Seha Gazprom Lige

Izvršni odbor Seha Gasprom lige doneo je odluku o učesnicima lige za predstojeću sezonu. Takmičenje će se igrati u dve grupe pri čemu se vodilo računa da se timovi iz jedne zemlje nalaze u različitim grupama.
Kako je saopšteno pored naše Metaloplastike novi članovi 9. sezone su još i Telekom Veszprem, Motor Zaporožje, Grundfos Tatabanja, Eurofarm Rabotnik i Beijing Sport University.

Grupa A
HC Vardar (MKD) 
HC Nexe (HRV)
HC Tatran Prešov (SVK)
HC Vojvodina (SRB)
HC Grundfos Tatabanja (HUN)
HC Motor Zaporožje (UKR)

Grupa B
HC PPD Zagreb (HRV)
HC Meshkov Brest (BLR)
HC Eurofarm Rabotnik (MKD)
HC Metaloplastika Šabac (SRB)
HC Telekom Veszprem (HUN)
HC Beijing Sport University (CHN)