Ulazimo u težak takmičarski ritam i treba održati dobro formu ali i sačuvati igrače za utakmice Arkus lige kako bi što spremniji ušli u borbu za titulu. Pokazali smo da smo na pravom putu, imajući u vidu da smo veći deo utakmice odigrali sa onima na koje tek treba da računamo. Za neke deca a za nas već sada pravi igrači, Dodić, Antonijević i Milovanović dokazali su da je Šabac bio, jeste i biće grad rukometa.
Na žalost nismo uspeli da se odupremo ekipi koja već nekiloko godina EHF Ligu šampiona i prvo poluvreme završavamo na -5 rezultatom 13:18.

Drugih 30 minuta, druga priča. Ravnopravno smo se borili i imali igru u svojim rukama, ali sve što smo uspeli je da rezultat spustimo na 3 gola razlike za goste. Drugi deo utakmice zavšavamo nerešenim rezultatom 17:17 i na kraju gosti dolaze do treće pobede u SEHA Gazprom ligi iz isto toliko mečeva i sa tri boda odlaze kući.

U našem timu istakli su se Vojislav Brajović sa 7 golova, Dejan Babić i Luka Ivanić  imali su po 4 pogotka, dok u Vukašin Vorkapić i Borivoje Đukić dali po 3 gola.

Što se nas tiče, mi smo svoj cilj ostvarili, pokazali smo da imamo mlad tim na koji tek treba da računamo. Da sa nešto iskusniji mogu ravnopravno nositi sa svima i što je najvažnije u utakmicu protiv Partizana ulazimo spremni i ne previše istrošeni. Ono što nam je bio cilj to je svežina koja nam je neophodna za takve mečeve, a to smo svakako i ostvarili.

Metaloplastika – PPD Zagreb 30:35 (13:18)