Plavi poraženi od Oroshazi FKSE (FOTO + VIDEO)

U prvoj utakmici turnira u Tuzli naši rukometaši nisu uspeli da zabeleže pobedu protiv ukipe Oroshazi FKSE iz Mađarske.

Tuzla za kraj pripremnog perioda

RK Metaloplastika – Oroshazi FKSE 27:30 (12:13)

Metaloplastika: Pavković Filip , Žarković Aleksa, Pisarić Đorđe 1, Babić Aleksandar 4, Trifunović Miloš, Čagalj Igor 2, Bomaštar Milan, Jandrić Todor, Đukić Borivoje, Mićić Dušan, Matičić Viktor 7, Todorović Uroš 2, Gojković Nemanja, Petrović Strahinja, Milić Milan 3, Kljajić Aleksa 3, Trkulja Stefan, Babić Dejan 5.

Odlično su plavi otvorili utakmicu i nazmenično se smenjivali u vojstvu da bi se na poluvreme otišlo sa golom minus. Ista slika viđena je i na startu drugog poluvremena kada ekipa Oroshazi pri rezultatu 15:15 pravi seriju od 5:0. U tom momentu je bilo jasno da se pobednik već naslućuje. Do kraja utakmice naši momci su uspeli da smanje rezultat i pred sam kraj utakmice Oroshazi ima samo gol prednosti  27:28. Nisu Plastičari smogli snage da naprave preokret i ekipa iz Mađarske do kraja daje dva gola za konačnih 27:30.
Sutra od 15:30 časova Metaloplastika igra protiv domaće ekipe RK Sloboda, koja je večeras izgubila minimalnim rezultatom 30:31 od ekipe RK Ohrid 2013.