Ознака: Radnički

UŽIVO: Radnički – Metaloplastika – Plej of 1. kolo

Posle regularnog dela takmičenja i plasmana u plejof, plave čeka borba za titulu. Sa velikim ambicijama ulazimo u završni deo tamičenja sa željom da prekinemo dominaciju rukometaša Vojvodine, a da li će tako i biti saznaćete ako u subotu od 19 časova, budete sa nama na dobro poznatom mestu i pogledate utakmicu prvog kola koju plastičari igraju u Kragujevcu.

Arkus liga –PLEJ OF 1. kolo
SPD RADNIČKI – RK METALOPLASTIKA
Subota, 20. februar 19:00 časova

Više o prenosu svih utakmica možete videti na sajtu  Arkus lige  .

Izvučeni parovi Kupa prof. dr Branislav Pokrajac

U Beogradu, u prostorijama Rukometnog saveza Srbije, Takmičarska komisija RSS je izvukla parove 1/4 finala Kupa prof. dr Branislav Pokrajac.

Parovi Kupa prof. dr Branislav Pokrajac:
Radnički – Dinamo
Obilić – Vojvodina
Jugović – Železničar
Rudar – Metaloplastika

Četvrtfinalne utakmice na programu su 3. marta dok će se  utakmica Rudar – Metaloplastika igrati nedelju dana ranije, 24. februara zbog navodnih obaveza našeg kluba u Seha Gazprom ligi i to bez saglasnosti i dogovora sa predstavnicima našeg kluba.

FOTO: Radnički – Metaloplastika

Važna pobeda u 8. kolu Arkus lige protiv iskusne i borbene ekipe Radničkog iz Kragujevca 21:23 (10:13)
Nošeni dobrim odbranama Bomaštara došli smo do četvrte uzastopne pobede, ovoga puta protiv Radničkog u Kragujevcu.  Pored Bomaštara koji je zasluženo proglašen za najboljeg igrača utakmice istakli su se još i Vukašin Vorkapić sa 7 golova, Milan Lisica 6, Uroš Todorović 4, Vojislav Brajović sa 3 gola, Marko Srdanović 2 dok je se sa jednim golom u protivničkoj mreži upisao i Dejan Babić.
Zapisnik sa utakmice Ranički – Metaloplastika možete pogledati ovde.

U 9. kolu igramo sa Železničarom u Nišu.

Raspored – Arkus liga 2020/2021

Konferencija za medije po završetku utakmice.

Poznati svi učesnici Arkus lige za sezonu 2020/2021

Posle sinoćne baraž utakmice za popunu Arkus lige poznati svi učesnici za sezonu 2020/2021.

Poznato ime i ime sedmog protivnika plavih u Arkus ligi. Pobedom u baraž utakmici  za popunu B grupe, rukometaši Radničkog plasirali su se u naše najelitnije takmičenje. Oni su u Nišu bili bolji od ekipe Hajduk Veljka rezultatom 26:23 (14:10). Pored Radničkog u Arkus ligu svoje mesto izborila je i Crvenka, koja će se takmičiti u A grupi.
Takmičarski deo počinje 3. oktobra a timovi su podeljeni u dve grupe po osam timova.

U grupi A Arkus lige nalazi se: Vojvodina, Dinamo, Partizan, Dubočica 54, Spartak, Kikinda Grindex, Proleter i Crvenka.
Dok B grupu, pored Metaloplastike, čine još i Železničar, Novi Pazar, Rudar, Šamot 65, Obilić, Crvena zvezda i Radnički.
Plavi pohod na titulu kreću iz Šapca upravo protiv ekipe Radničkog iz Kragujevca.

Raspored utakmica Metaloplastike u B grupi:

kolo/datumdomaćingostrezultat
1. kolo
3.10.

RK"MP"

Radnički
29:27
(13:11)
Zapisnik
2. kolo
10.10.

RK"MP"

Žel.1949
27:27
(15:15)
Zapisnik
3. kolo
17.10.

N.Pazar

RK"MP"
32:30
(17:17)
Zapisnik
4. kolo
24.10.

RK"MP"

Rudar
26:27
(15:16)
Zapisnik
5. kolo
31.10.

Šam.65

RK"MP"
27:32
(12:17)
Zapisnik
6. kolo
11.11.

RK"MP"

Obilić
31:26
(18:18)
Zapisnik
7. kolo
15.11.

C.Zvezda

RK"MP"
19:24
(9:13)
Zapisnik
8. kolo
21.11

Radnički

RK"MP"
21:23
(10:13)
Zapisnik
9. kolo
28.11.

Žel.1949

RK"MP"
34:33
(18:15)
Zapisnik
10. kolo
16.12.

RK"MP"

N.Pazar
37:23
(17:12)
Zapisnik
11. kolo
12.12.

Rudar

RK"MP"
25:33
(9:17)
Zapisnik
12. kolo
30.1.

RK"MP"

Šam.65
37:28
(20:14)
Zapisnik
13. kolo
3.2.

Obilić

RK"MP"
30:37
(11:16)
Zapisnik
14. kolo
6.2.

RK"MP"

C.Zvezda
34:29
(20:16)
Zapisnik